Start

TTGO LoRa 32 v2.0 i v2.1  to najmniejsze moduły przydatne przy konstruowaniu odbiorników/dekoderów sond meteorologicznych. Ich parametry są właściwie identyczne. Moduły  posiadają jednokolorowy wyświetlacz OLED 0.9 cala, ale nie posiadają GPS. Z uwagi na brak GPS nadają się idealnie do projektu  MySondy GO , w którym moduł łączy się przez bluetooth ze smartfonem, korzysta z GPS smartfona i wyświetla pozycję sondy na mapach Google. Wszystko działa dopóki nie stracimy zasięgu GSM/LTE… Dlatego lepiej mieć odbiornik, który podaje wszystkie namiary na sondę (współrzędne, odległość i kierunek do sondy)  na własnym wyświetlaczu, bez konieczności korzystania z łączności GSM/LTE. Do budowy pełnego samodzielnego odbiornika/dekodera trzeba więc dołączyć jakiś moduł GPS.

Moduły TTGO T-Beam v1.0/1.1 posiadają wbudowany GPS i sprzedawane są z wyświetlaczem OLED 0.9 cala lub bez niego. Stanowią zatem gotową bazę pod samodzielny odbiornik/dekoder sond meteorologicznych, niezależny od połączenia z siecią GSM/LTE. Produkowane wcześniej i jeszcze ciągle dostępne moduły TTGO T-Beam v0.7 (z 2 przyciskami) z uwagi na wysoki poziom generowanych zakłóceń nas nie interesują . . .

Niezależnie od tego, który z ww modułów wybierzemy można je uruchomić z wyświetlaczem OLED lub większym, ok 2 calowym kolorowym displayem TFT. Swój własny odbiornik możemy zbudować korzystając z oryginalnego projektu dl9rdz , lub z wersji nieco „oszlifowanej” i spolszczonej dostępnej w zakładce OPROGRAMOWANIE.